ensq

Akomodim

Bujtina Gjergj Harusha

Bujtina Gjergj Harusha

Adresa Qender Theth Afer ures se lumit dhe Shkolles 9 Vjeçare Theth Bujtina Gjergj Harusha eshte e ndertuar ne vitin 2007, eshte shtepi pritese qe ne ditet e para qe eshte ndertuar dhe administrohet nga Gjergji dhe familja e tij. Bujtina eshte e perbere nga 5 dhoma, 5 banjo, kuzhine dhe ambiente te jashtme per ngrenie. Bujtina funksionon ne vere ...

Read More »

Villa Gjecaj-Theth

Hotel Villa Gjecaj

Mirese erdhet tek Villa Gjecaj Villa Gjecaj eshte nje perle e vendosur ne zemer te Parkut Kombetar te Thethit, i famshem per bukurite e tij, vetem 250 m nga qendra e fshatit. Ne mes te qetesise, pastertise se ajrit, aty ku natyra zbulon bukurine e saj mahnitese, ju keni mundesine te shijoni nje guzhine tradicionale me ushqime te gatuara ne ...

Read More »

Bujtina Arben Marashi

GuestHouse Arben Marashi

Shtepia jone ndodhet ne zonen e Kolajve. E rrethuar nga Maja te Shkrepisura dhe ngjitur me te rrjedh Lumi i Shales. E perbere nga 4 dhoma me nga 3 shtreter tek dhe 2 banjo normale. Secila dhome eshte e pajisur me Tv te rrjetit satelitor. Ndersa jashte ka hapesire te mjaftueshme per parking dhe tenda per pushues. Ne rast prenotimesh ...

Read More »

Hotel Margjeka Valbone

Mireserdhet miq të dashur. Në trekëndëshin gjeografik Gjakovë, Rekë, Malësi në pjesën veriore të tij shtrihet parku kombëtar Valbonë në lartësinë 1120 m mbi nivelin e detit. Nga pikëpamja gjeografike ky park shtrihet mes qafës së Valbonës dhe qafës së Vranicës. Nga pikëpamja historike kto dy qafa janë ndër emër-vendet e veçanta të toponimeve që ka harta e grisur e ...

Read More »

Bujtina Breishta – Theth

Shtepia e Z. Fran Breishta ndodhet ne qender te fshatit theth. Ajo eshte nje shtepi karakteristike e stilit alpin. Eshte dy kateshe e ndertuar me gure dhe me cati prej druri dhe ka gjashte dhoma tavanet dhe dyshemete e te cilave jane prej druri. Kjo shtepi e ka filluar aktivitetin e saj si shtepi pritese per turiste ne vitiv 2008. ...

Read More »

Guesthouse Zorgji – Theth

Akomodimi: Bujtina Zorgji eshte e ndertuar para 100 vitesh, eshte shtepi karakteristike e zones, me mure guri dhe me dyer te gdhendura ku bie ne sy punimi i 100 viteve me pare ne gure. Bujtina eshte e perbere nga 5 dhoma, 5 banjo, sallon per 40 persona, kuzhine dhe ambiente te jashtme per ngrenie. Shtepia eshte e restauruar para 3 ...

Read More »

Bujtina Polia Theth

Bujtina “Theth” me 5 dhoma dhe kapacitet prej 15 vetash, gjendet ne qender te Thethit. Ajo eshte e pajisur me nje bar dhe restorant ku ofrohen gatimet me te mira te zones. Contact us Phone : 00355 693016781 Email: pavpolia@gmail.com

Read More »

Hotel Blini

Hotel Blini Shkoder

Hotel Blini ndollet në hyrje të qytetit të Shkodrës (një qytet mbi 4600 vjeçar), pranë kalasë Rozafa (një keshtjellë 3500 vjeçare), në breg të Liqenit të Shkodrës, liqeni me i madh në Ballkan. Hotel Blini mundëson arritjen në pika piktoreske mjaft lehtë: Kalaja e Rozafës ndollet rreth 700 m nga hoteli, Ura e Mesit 10 km, qendra e Alpeve shqiptare ...

Read More »

Hotel Floga ne Shkoder

Floga hotel, located in the city of Shkodra away from the noise and air pollution that offers the best conditions in this city. Has a total of 23 rooms, where it is located a large restaurant which offer tradional Albanian food with our specilities mutton roasted on the spit, lamb or pork .. Rooms are very carefully constructed to be ...

Read More »

Hotel Rilindja – Valbone

Well, of course we think you should stay with us in Quku i Valbonës! Not only do we have a great central location, within walking distance of 6 of the most popular trailheads, we also have the best range of services, from landscaped camping sites to the most luxurious rooms in the valley with even more options in between, and then ...

Read More »