ensq

Akomodim

Bujtina Zici – Theth

Shtepia e Z. Petrit Zici ndodhet ne lagjen Ulaj Theth, rreth 350 meter nga Kisha e fshatit dhe 50 meter nga muzeu etonografik. Ajo eshte nje shtepi karakteristike e stilit alpin. Kjo shtepi e ka filluar aktivitetin e saj si shtepi pritese per turiste ne vitiv 2018. Bujtina ofron akomodim, sherbim lavanterie, ushqim bio dhe tradicional, aktivitete sportive, lojera popullore, ...

Read More »

Hotel Alpini Lepushë – Malsi e Madhe

Bujtina Alpini është pronë dhe drejtohet nga Luigji dha familjaret e tije, është e vendosur në fshatin Lepushë, të Malsis së Madhe. Ndër objektet e ndryshme të kësaj prone janë objekte Barbecue, një kopsht dhe një tarracë. Guests mund të gëzojnë pamje malore. Vizitoret e pare ishin nga vende te ndryshme te Europes por kryesisht nga Gjermania, Polonia dhe Rep ...

Read More »

Bujtina Valbonë

Situated in Valbonë, BUJTINA Valbonë features a garden and free WiFi. Boasting a shared lounge, this property also welcomes guests with a restaurant and a terrace. Rooms are equipped with a terrace with mountain views. Every room is fitted with a private bathroom, while some rooms have a river view. Guests at the hotel will be able to enjoy activities ...

Read More »

The Wanderers Hostel – Shkoder

The Wanderers Hostel provides a social and comfortable atmosphere in a historic home. We are located within minutes of the city center on one of the most beautiful streets in the city. Beds and entire rooms are available, plus free breakfast, free wifi, cheap laundry machines, bikes to rent and all the Albanian hospitality you can handle! Our family has ...

Read More »

Mi Casa es Tu Casa – Shkoder

Shkodra Backpackers Hostel – Mi Casa es Tu Casa The house was built 200 years ago and previously owned by the Italian Fabiani family. Esterina (one of their daughters) fell in love with a promising Albanian boy, Kel Naraci, married him and moved permanently to Shkoder. Meanwhile in 1944 with the advent of the Communist regime her family escapes to ...

Read More »

GuestHouse Villa Gurra – Theth

Gurra Hotel eshte i vendour ne hyrje te Thethit. Ky hotel ka 10 vite qe nga shfrytezimi i tij dhe eshte i njohur per fluksin e madh te turisteve vendas dhe te huaj. Hoteli menaxhohet nga nje cift i ri qe jane dhe vetpronaret, te cilet tregojne se e bejne kete pune me shume kenaqesi. Nga ana gjeografike hoteli ndodhet 16 km ...

Read More »

Villa Gjeçaj – THETH

Villa Gjecaj ështe një perle e vendosur në zemer të Parkut Kombetar të Thethit, i famshem per bukurite e tij, të pakrahasueshme, vetem 350 m nga qendra e fshatit (ura e lumit). Ne mes të qetesise, pastertise se ajrit, aty ku natyra zbulon bukurine e saj mahnitese, ju keni mundesinë të shijoni një guzhine tradicionale me ushqime të gatuara në shtëpi, ...

Read More »

Bujtina Arben Marashi – Theth

GuestHouse Arben Marashi

Shtepia jone ndodhet ne zonen e Kolajve. E rrethuar nga Maja te Shkrepisura dhe ngjitur me te rrjedh Lumi i Shales. E perbere nga 4 dhoma me nga 3 shtreter tek dhe 2 banjo normale. Secila dhome eshte e pajisur me Tv te rrjetit satelitor. Ndersa jashte ka hapesire te mjaftueshme per parking dhe tenda per pushues. Ne rast prenotimesh ...

Read More »

GuestHouse Kole Gjoni – Valbone

The guesthouse is located 28 km from the town of Bajram Curri, about 1 km from the village of Valbona and is 974 meters above sea level. Began its activity as a host home in 1992, where the first visitors were foreigners, specifically from Italy. Then they began to attend other guests from different countries of Europe such as Germany, ...

Read More »

Hotel Margjeka Valbone

Mireserdhet miq të dashur. Në trekëndëshin gjeografik Gjakovë, Rekë, Malësi në pjesën veriore të tij shtrihet parku kombëtar Valbonë në lartësinë 1120 m mbi nivelin e detit. Nga pikëpamja gjeografike ky park shtrihet mes qafës së Valbonës dhe qafës së Vranicës. Nga pikëpamja historike kto dy qafa janë ndër emër-vendet e veçanta të toponimeve që ka harta e grisur e ...

Read More »