ensq

Akomodim ne Theth

Bujtina Gjergj Harusha

Bujtina Gjergj Harusha

Adresa Qender Theth Afer ures se lumit dhe Shkolles 9 Vjeçare Theth Bujtina Gjergj Harusha eshte e ndertuar ne vitin 2007, eshte shtepi pritese qe ne ditet e para qe eshte ndertuar dhe administrohet nga Gjergji dhe familja e tij. Bujtina eshte e perbere nga 5 dhoma, 5 banjo, kuzhine dhe ambiente te jashtme per ngrenie. Bujtina funksionon ne vere ...

Read More »

Villa Gjecaj-Theth

Hotel Villa Gjecaj

Mirese erdhet tek Villa Gjecaj Villa Gjecaj eshte nje perle e vendosur ne zemer te Parkut Kombetar te Thethit, i famshem per bukurite e tij, vetem 250 m nga qendra e fshatit. Ne mes te qetesise, pastertise se ajrit, aty ku natyra zbulon bukurine e saj mahnitese, ju keni mundesine te shijoni nje guzhine tradicionale me ushqime te gatuara ne ...

Read More »

Bujtina Dritan Thertorja

Guesthouse Dritan Tethorja offers pet-friendly accommodations in Theth. Guests can enjoy the on-site restaurant. Every room is fitted with a TV. You will find a 24-hour front desk at the property. Public parking is available at a location nearby (reservation is needed) and costs EUR 2 per day.

Read More »

Bujtina Arben Marashi

GuestHouse Arben Marashi

Shtepia jone ndodhet ne zonen e Kolajve. E rrethuar nga Maja te Shkrepisura dhe ngjitur me te rrjedh Lumi i Shales. E perbere nga 4 dhoma me nga 3 shtreter tek dhe 2 banjo normale. Secila dhome eshte e pajisur me Tv te rrjetit satelitor. Ndersa jashte ka hapesire te mjaftueshme per parking dhe tenda per pushues. Ne rast prenotimesh ...

Read More »

Bujtina Breishta – Theth

Shtepia e Z. Fran Breishta ndodhet ne qender te fshatit theth. Ajo eshte nje shtepi karakteristike e stilit alpin. Eshte dy kateshe e ndertuar me gure dhe me cati prej druri dhe ka gjashte dhoma tavanet dhe dyshemete e te cilave jane prej druri. Kjo shtepi e ka filluar aktivitetin e saj si shtepi pritese per turiste ne vitiv 2008. ...

Read More »

Guesthouse Zorgji – Theth

Akomodimi: Bujtina Zorgji eshte e ndertuar para 100 vitesh, eshte shtepi karakteristike e zones, me mure guri dhe me dyer te gdhendura ku bie ne sy punimi i 100 viteve me pare ne gure. Bujtina eshte e perbere nga 5 dhoma, 5 banjo, sallon per 40 persona, kuzhine dhe ambiente te jashtme per ngrenie. Shtepia eshte e restauruar para 3 ...

Read More »

Bujtina Polia Theth

Situated in Theth, 2.8 km from Theth National Park, Bujtina Polia features a garden and rooms with free WiFi access. Boasting a 24-hour front desk, this property also welcomes guests with a restaurant and a terrace. The accommodation offers airport transfers, while a bicycle rental service is also available. At the farm stay, all rooms are equipped with a wardrobe. ...

Read More »

Kulla e Ndue Praçe

Kulla e Ndue Praçes ndodhet në afërsi të qendrës së Thethit në lagjen “Gjeçaj”. Kjo kullë karakteristike është ndërtuar në vitin 1820 dhe është rikostruktuar në 2011. Ajo është e ndërtuar me gurë të gdhendur dhe për brënda ka punime druri. Në katin e parë ndodhet kuzhina, ku bëhet përgatitja e ushqimeve. Në katin e dyte ndodhet një sallon ndenje ...

Read More »